054-2367979

יעקב כהן 2, ראשון לציון

X

להצעת מחיר משתלמת מלאו פרטים

עיצוב בתים קטנים

האיכויות של תכנון אדריכלי נכון ועיצוב פנים מתאימות את עצמן וניכרות דווקא כאשר יש אתגרים מעניינים. עיצוב בתים קטנים הוא אחד הענפים של עיצוב שבו אפשר להגיע להישגים דווקא בגלל המגבלות לכאורה, כאשר יש איש מקצוע שמבין בכל היתרונות והדרכים ליישם אותם. זוהר לבנון תכנון אדריכלי מתמחה גם באתגרים כאלה שבסופם בעלי הבית יוצאים עם יצירה מעוצבת של ממש, הבית קטן הממדים שלהם שבו הצליחו לשלב בין הצרכים שלהם לבין נתוני הבית דווקא כדי למצוא את העיצוב הנכון והמחמיא לו ביותר.

עיצוב בתים קטנים – מה נכון בגישה לעיצוב של בית קטן?

 • לא להיבהל מהגודל שלו ולחשוב שהוא מכשלה שאי אפשר לצלוח.
 • לא לנסות להעמיס עליו הכול משום שאחרת זה ייראה כמו מחסן ולא כמו בית.
 • להעדיף איכות על פני כמות, כך שתמשוך את העין וגם תהיה מספיק מעוצבת כדי להעריך אותה.
 • להתמקד בעיקר בזמן אפיון הבית, ולדרג את רשימת סדר העדיפויות ממה שחיוני לכם ועד מה שפחות חיוני.
 • להשתמש בכמה שיותר פתרונות חכמים ומתוחכמים על פני פתרונות מסורתיים שתופסים מקום. זה תלוי גם בתקציב אבל כרוך בהפיכת הבית לחכם ולירוק יותר.
 • ניצול מיטבי של חלל המגורים מחייב גם הסתגלות שלכם וחשיבה מחדש על מה שבאמת לא תוכלו לוותר עליו, לעומת חשיבה חדשה שכדאי לנסות בנוגע לתכנון ולעיצוב הבית.
 • התייעלות מרבית בסגנון החיים שלכם כדי להשאיר בבית באמת רק מה שנחוץ לכם ואתם אוהבים מאוד, מבלי להעמיס על עצמכם את מה שכבר לא משתמשים בו. כלומר, עיצוב נבון מוביל לעיצוב נכון.

למה עיצוב פנים בתים קטנים מיוחד כל כך?

עיצוב בתים קטנים מתחשב בעיקר בנתונים ובגודל החלל והיחס שבינו לבין מרחב המחיה של הדיירים. בין הבחירה של אלמנטים עיצוביים שלא רוצים לוותר עליהם לבין הדרישות של הדיירים של הפונקציות הבסיסיות ביותר והטעם שלהם, יש טווח גדול של אפשרויות. לא חייבים להתפשר כמובן על כל עיצוב אבל צריך לדעת להתאים את האלמנטים העיצוביים למיקום שלהם ולחלל שסביבם, זאת כדי לא ליצור גודש ולהעמיס על הדיירים בית שאינו מתאים למגורים רק משום שמנסים להשיג בו הכול.

מלאכת עיצוב בתים קטנים הינה משמעותית ביותר. בין אם חלל זה מיועד להשכרה או למגורים, יש להקפיד על כל היבט לאורך תהליך העבודה. עומדים בפני מסלול זה? בעזרת תכנון נכון של מעצבי פנים מקצועיים ומנוסים ממשרד זוהר לבנון – אדריכלות ועיצוב, תוכלו להפוך את הבית שלכם – גם אם הוא קטן וקומפקטי – לבית אטרקטיבי ונעים.

עיצוב בתים קטנים: כללים חשובים

 • הדבר הראשון שנהוג לעשות, הוא לחבר בין החללים הציבוריים, כמו המטבח והסלון. המהלך הזה יעצים את כמות התאורה בבית והסרת המחיצות הפנימיות תגדיל את המרחב. את השירותים, הכיור, האמבטיה, המקלחון וחדר הכביסה, כדאי לאחד, כדי לפנות מקום נוסף למרחבים אחרים בבית.
 • את הכניסה לבית נעצב בצורה מזמינה – מוארת ומרווחת. אפשר לעשות זאת ע"י שימוש בגופי התאורה הנכונים, שיכניסו מספיק אור לחלל הקטן בדרך כלל.
 • בחירת אמצעי האחסון בעת עיצוב בתים קטנים,היא קריטית ויכולה לעשות את כל ההבדל. כדי לחסוך במקום, נוכל להשתמש במגוון פתרונות אחסון יצירתיים, בעיקר כאלה המשלבים פונקציות שונות ברהיט אחד כמו כסאות נשלפים מיחידה קבועה, שולחנות מתקפלים, מיטות עם ארגז אחסון ועוד.
 • בחירה של צבעים נכונים תוכל גם היא ליצור תחושה של מרחב גדול. שילוב של צבעים בהירים יכול לעבוד מצוין, אך גם צבעים נועזים יסייעו במשימה אם נתייחס בצורה נכונה למיקום ולמינון שלהם. כדי ליצור מראה שלם ועשיר, נתייחס גם לבדים ולמרקמים המשולבים בחלל ונשתמש בהם כדי לתת כתמי צבע בולטים.
 • תאורה נכונה תשמש אותנו ליצירת נישות ייחודיות בבית הקטן, מבלי לסגור את החלל או להכביד עליו. מיקום נכון של מנורות תקרה, או מנורות קיר ישנה גם הוא את תחושת החלל.
 • במרחבים של סלון ומטבח, נוכל לשלב אלמנטים מודולאריים למען ניצול יעיל של החלל. למשל נוכל למקם טלוויזיה מסתובבת על קיר נמוך, שתשרת מספר חדרים בבית ותאפשר לדיירים לצפות בה ממקומות שונים.

אין סוף לאפשרויות ליצירת תחושת מרחב בעיצוב נכון של בתים קטנים

ותמיד עדיף להיעזר באנשי מקצוע, ממשרד זוהר לבנון – אדריכלות ועיצוב. בידינו יש את הכלים ואת הניסיון כדי להפוך גם בית קטן למקום מלא אוירה, מרחב, תנועה ופונקציונליות נעימה.

לפגישת ייעוץ ללא תשלום

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

שירותי המשרד נוספים

קידום בגוגל לעסקים קידום בגוגל לעסקים