054-2367979

יעקב כהן 2, ראשון לציון

X

להצעת מחיר משתלמת מלאו פרטים

איך בוחרים אדריכל?

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בעת בחירת אדריכל הוא שזה תפקיד המפתח בכל מה שקשור לפרויקט הבניה שלכם. זה שכל רצונותיכם, בקשותיכם, חלומותיכם והתנהלותכם תהיה מולו והוא כאן כדי שיקשיב, ירכיב ויגשים כל אלו לכדי מבנה פיזי .

לכן, חשוב שיהיה זה משרד/אדם עם אמינות והמלצות. בעל חזון , יצירתי ופרקטי בנסיונו. בתקופה כזו, שכספכם הרב מושקע ואתם לא ממש מכירים את כל התהליך, חשוב שיהיה מי שידע להקשיב לצרכיכם ויודע להדריך ולהסביר כיצד לפעול ולייעץ לגבי לבטים.

הרבה פעמים מבקשים ממני לדעת מדוע בתכנית נבחרה אופציה מסויימת וזו זכותכם לקבל הסבר כיצד ומדוע זו העדיפה על כולן.. זה משוואה של הרבה גורמים שאדריכל מנוסה לוקח בחשבון.

אחרי הכל "בונים פעם אחת".

סגנון אדריכלי הוא הדבר השני שתיקחו בחשבון מכיוון שלכל אדם חוש אסתטיקה שונה.

לדוגמה – אדריכל יכול להיות מומחה בסגנון מסויים (מודרני/כפרי/ טמפלרי וכו') , אך גם לבצע תכנון בסגנונות נוספים במבנים שהוא מתכנן. כך אדריכלים יכולים לתת שירות למגוון לקוחות..

אז בכל זאת, תישאלו אם הוא מתמחה בסגנון בו אתם מתעניינים ואם יש לו מספיק ניסיון בסגנון זה וכמובן חשוב לראות דוגמאות ולהביע את דעתכם מול האדריכל בכדי שתוכלו לכוון אותו אל מה שלבכם חפץ .

אני אישית לדוגמה – נוטה לקחת את הטוב מכל סגנון /תקופה לטובת הפרויקט ולפי המטרה שיצרנו, לשלב מוטיבים שעובדים יחדיו ואשר הם חיוניים לתכנון שלי וכך אני מרכיב אופי ייחודי למבנה ויחד עם זאת מייצר מוצר חדש וייחודי שמפיק את המירב ונותן עניין ויופי לבית.

בזמן משא ומתן, שימו בערבון מוגבל את עניין ההתחייבויות כגון זמן הוצאת היתר.

כיום, ישנה מערכת רישוי זמין אשר מגדירה מראש (פרטים אודותיה זמינים באתר משרד הפנים בקישור הבא: www.gov.il/he/Departments/Topics/construction_licensing_information_exchange

מה שכן, תשימו דגש עליו הוא זמן התגובה של פעולות הזנת המסמכים לקידום הבקשה.

הרבה פעמים הבקשה מתעכבת עקב מחסור במסמך 1 בלבד.

– ‏לכן, גם עליכם לשתף פעולה ואפילו להכין מראש את כל פרטי עסקת הרכישה והוכחת הבעלויות על הקרקע.

– ‏וודאו שגם עורך הדין שמטפל בכם יהיה זמין עבור האדריכל במידה ויידרש מסמך נוסף כך שהוא.

מחפשים אדריכלים במרכז? מוזמנים לפנות אלינו במשרד זוהר לבנון ונשמח לעמוד לרשותכם ולהיות זמינים בכל שאלה ועניין – zoharlevanon@012.net.il

לפגישת ייעוץ ללא תשלום

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

מאמרים נוספים

קידום בגוגל לעסקים קידום בגוגל לעסקים